Zdrowie

Jednym z moich głównych zainteresowań jest zgłębianie tematu jak zachować zdrowie, witalność, radość i jasny umysł. To zainteresowanie pojawiło się wtedy jak wszystkie z wymienionych wyżej straciłam …

Z wielką przyjemnością obserwuję młodych ludzi dbających o swoje zdrowie, niestety to nadal wielka rzadkość. Jako młoda osoba niestety należałam do tej grupy która nie przywiązuje wagi do zdrowia, bo po co jak wszystko jest dobrze. Przekraczając magiczną 40-stkę nie mogłam pogodzić się z tym że czuję się coraz gorzej. Odpłynęła radość z życia, obolały kręgosłup i zesztywniałe stawy, umysł utonął we mgle w której trudno cokolwiek dostrzec. Zmęczona twarz w lustrze …

Trudno było mi uwierzyć w nadchodzącą starość w wieku 40-stu lat. Intuicyjnie czułam, że powinnam coś zmienić w moim życiu i że na pewno jest jakaś przyczyna mojego samopoczucia.

Wyruszyłam w podróż poszukując przyczyny … mnóstwo książek, publikacji, teorii uświadomiło mi w jakiej nieświadomości żyłam dotąd, paradoksalnie uważając się za osobę oświeconą, nowoczesną idącą z duchem czasu i rozwoju, ufającą nauce …

Natrafiłam w jednej z książek na słowa doktora Abrama Hoffera o tym jak brzmiało pierwsze zdanie jakie usłyszał w szkole medycznej: „Połowa rzeczy, których was nauczymy, to nieprawda … I niestety – nie wiemy, która to połowa”.

To jest cała prawda o medycynie akademickiej zawarta w jednym zdaniu i ja już to wiedziałam.

Mając taką świadomość skuteczności medycyny konwencjonalnej jesteśmy na dobrej choć długiej drodze ku odzyskaniu zdrowia, witalności, radości i jasnego umysłu.

Moje zainteresowanie wzbudziły inne nurty pozwalające poznać przyczyny swoich chorób, złego samopoczucia, ciągłego zmęczenia oraz sposobów zaradzenia temu.

W zakładce zdrowie właśnie tymi nurtami pochodzącymi z natury, biologii, ajurwedy, medycyny komplementarnej i ortomolekularnej oraz setek lat obserwacji i doświadczenia TMC będę się z Wami dzieliła.

Zachęcam Was do szukania prawdy, zdobywania wiedzy abyście byli okazami zdrowia i nie zapominajcie, że sami możecie wiele zmienić … i nikt się o Was lepiej nie zatroszczy jak Wy sami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *